Naprawa routerów marki Apple

Urządzenia marki Apple słyną z doskonałego designu, niskiej awaryjności i niezwykle przyjemnego intuicyjnego użytkowania. Nie inaczej jest z routerami od Apple. Urządzenia takie jak AirPort Express, AirPort Extreme i AirPort Time Capsule to niewielkich rozmiarów routery, które zadowolą każdego fana minimalizmu i funkcjonalności. Co zrobić, gdy router od Apple zacznie odmawiać posłuszeństwa?

Zalety routerów marki Apple

Routery, czyli urządzenia do bezprzewodowego rozsyłania Internetu, to dziś standard zarówno w domu, jak i w biurze. Wiele sprzętów elektronicznych wykorzystuje sieć. Mamy komputery stacjonarne, laptopy i smartfony, więc urządzeń odbiorczych bywa po kilka na jeden dom, a w dużych firmach ich liczba potrafi sięgać kilkuset. W związku z tym bezprzewodowy dostęp do Internetu podnosi wygodę, ogranicza okablowanie, co wpływa na estetykę i bezpieczeństwo, a przede wszystkim upraszcza korzystanie z zasobów sieci.

Od routerów oczekujemy przede wszystkim tego, że… zapomnimy o ich istnieniu. Chcemy po prostu włączyć urządzenie, otworzyć przeglądarkę i zanurzyć się w Internecie. Routery od Apple dokładnie to zapewniają. Ich konfiguracja trwa kilka chwil, jest – jak przyznają użytkownicy – dziecinnie prosta, a po skonfigurowaniu urządzenia nie pozostaje nic innego, jak… korzystać!

Czy wspomnieliśmy o doskonałym designie? Routery Apple są zaprojektowane tak, że chce się je eksponować! Mają niewielkie rozmiary, niezwykle harmonijne proporcje i przyjemne dla oka kształty. W odróżnieniu od urządzeń innych marek, które zazwyczaj chcemy ukryć w najciemniejszym kącie albo na wysokiej szafce, tak aby pozostawały niewidoczne, routery od Apple dumnie zdobią biurka.

Gdzie wykonać naprawę routerów od Apple?

Nie ma urządzeń w stu procentach bezawaryjnych. Nie inaczej jest z Apple, choć trzeba przyznać, że sprzęt tej marki wymaga interwencji stosunkowo rzadko. Kiedy jednak już zdarzy się awaria, prawdopodobieństwo tego, że uporamy się z nią sami, jest niewielka, przede wszystkim dlatego, że Apple stawia na zamknięty hardware. Urządzenia są odporne na amatorskie przeróbki i naprawy, a sięgnięcie do ich „wnętrzności” wymaga specjalistycznych narzędzi. Taka jest filozofia marki – użytkownik ma korzystać, a o resztę martwią się specjaliści.

Sprzęt Apple najlepiej naprawiać w wyspecjalizowanych serwisach, a jeszcze lepiej w takich, które uzyskały autoryzację. Ekspertów od urządzeń marki Apple znajdziesz w firmie MacForce. W tym serwisie możesz wykonać naprawę zarówno któregoś z routerów, jak i iPhone’a czy MacBooka. Pracownicy doskonale znają specyfikę technicznej strony sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, jak również możliwości kryjące się w oprogramowaniu. Dysponują też niezbędnymi narzędziami. Dzięki temu serwis jest sprawny i niezawodny.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników