Urlop nad morzem jesienią – dlaczego warto?

Władysławowo, Łeba czy Międzyzdroje przyciągają turystów przede wszystkim latem. Kuszą możliwością wygrzewania się w promieniach słońca i kąpieli w morskiej wodzie. Tymczasem również poza sezonem wakacyjnym warto wybrać się na Wybrzeże. Bałtyk jest w tym czasie równie piękny (jeśli nie piękniejszy!), a sam pobyt w nadmorskiej miejscowości niesie za sobą wiele korzyści.

Z tekstu dowiesz się:

  • kiedy nad morzem zaczyna się prawdziwe bursztynowe szaleństwo,
  • dlaczego jesienny urlop warto spędzić nad morzem.

Jesienny wyjazd nad morze to idealna propozycja dla osób, które szukają wyciszenia. Nie ma śladu po tłumach, które w wakacje okupują najpopularniejsze kurorty. Właśnie teraz możesz się więc nacieszyć widokiem pustej plaży, spokojnie pospacerować wzdłuż brzegu bez konieczności manewrowania między parawanami i ręcznikami czy wdrapać się na latarnię morską bez stania w kolejce. Łatwiej też znaleźć wygodny nocleg w dogodnej lokalizacji. Pokoje czy apartamenty nad morzem są też z reguły dużo tańsze niż w szczycie sezonu. To jednak niejedyne zalety jesiennych wakacji nad morzem.

Jesienny urlop nad morzem – piękny sztorm i bursztyny

Jesienią raczej nie wykąpiesz się w morzu, za to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zobaczysz sztorm we Władysławowie. To prawdziwy spektakl natury, który możesz podziwiać zupełnie za darmo! Fale rozbijają się o brzeg z jednostajnym szumem, kojąc skołatane nerwy.

Jesienne sztormy to też prawdziwa gratka dla miłośników poszukiwania bursztynu. Na nadbałtyckich plażach jest go naprawdę dużo, a najwięcej – właśnie po sztormie. Fale naruszają bowiem spoczywające na dnie morza złoża tego surowca. Dzięki temu lekki, mały bursztyn ma szansę wypłynąć na powierzchnię i zostać zaniesiony na plażę.

Jesień nad Bałtykiem – urlop dobry dla zdrowia

W sezonie jesienno-zimowym nad Morzem Bałtyckim wytwarza się również najwięcej dobroczynnego dla zdrowia jodu. Jego najbogatszym źródłem jest woda morska oraz wszystkie produkty pochodzenia oceanicznego i morskiego. Znajduje się również w powietrzu – wdychasz go, wystawiając się na morską bryzę – im bliżej brzegu, tym lepiej. Co ważne – poziom pierwiastka w powietrzu podnosi się dzięki silnemu wiatrowi i wysokim falom.

Jod pozytywnie wpływa na odporność, bierze udział w produkcji hormonów tarczycy (jest szczególnie ważny dla osób zmagających się z chorobami tarczycy), a także pomaga regulować metabolizm i pracę układu nerwowego. Wdychanie jodu jest też szczególnie polecane dzieciom, ponieważ ten pierwiastek wykazuje dobroczynny wpływ na ich rozwój fizyczny i intelektualny.

Szukasz noclegu nad morzem? Sprawdź apartamenty Władysławowo z oferty Sun & Snow! Bez obaw – pracownicy zachowują ścisły reżim sanitarny, a apartamenty są wietrzone i dezynfekowane po każdym pobycie.

Materiał powstał we współpracy z firmą Sun & Snow.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników