Jesteś właścicielem pensjonatu? Zobacz, w czym może ci pomóc generator ozonu!

Ozon to naturalny gaz, który wyczuwamy w powietrzu po burzy. Ma on wyjątkowe właściwości – skutecznie odświeża powietrze, redukując nieprzyjemne zapachy, a także je dezynfekuje. Właściwości ozonu można wykorzystać w celu utrzymania w higienicznej czystości obiektów noclegowych. W jaki sposób ozonator usuwa drobnoustroje? Czy jest bezpieczny? Wyjaśniamy.

Ozonator i jego niezwykła siła dezynfekcji…

Wszystkie obiekty noclegowe muszą spełniać rygorystyczne standardy higieny. Dotyczy to nie tylko udostępnianych gościom pokoi i łazienek, ale także części wspólnej obiektów, w której często przebywają większe grupy osób. Wraz z nastaniem pandemii nowego koronawirusa, właściciele obiektów noclegowych stanęli przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest konieczność ograniczenia ryzyka zakażenia w pomieszczeniach zamkniętych. Z pomocą przyszły znane od lat, jednak przez długi czas niedoceniane generatory ozonu. Ozonatory nie są jedynie sposobem na redukcję wirusa SARS-CoV-2, bo równie skutecznie eliminują inne wirusy i bakterie, a także zarodniki grzybów pleśniowych. Co więcej, odświeżają powietrze w pomieszczeniach, pozwalając pozbyć się nieprzyjemnych zapachów bez zastosowania chemicznych środków, które jedynie maskują nieprzyjemne wonie. Doskonałej jakości ozonator, który sprawdzi się w obiektach noclegowych, dostępny jest w ofercie polskiej firmy Klimawent. Stawiając na jakość i nowoczesne technologie, inwestujemy nie tylko w zdrowie, ale także bezpieczeństwo osób przebywających w hotelu lub pensjonacie.

Do czego wykorzystać ozonator w pensjonacie?

Ozonator służy nie tylko w celu oczyszczania i odświeżania powietrza, redukując nieprzyjemne zapachy oraz prowadzące do rozwoju chorób patogeny i alergeny. Urządzenie to pozwala także pozbyć się niewidocznych gołym okiem drobnoustrojów z różnych powierzchni, które mają styczność z zanieczyszczonym powietrzem. Dzięki temu można wykorzystać ozonator w celu dezynfekcji każdego z elementów wyposażenia pokoi w pensjonacie np. materacy łóżek, mebli tapicerowanych, kołder, poduszek, dekoracji okiennych, dywanów. Ozonator doskonale sprawdzi się także w celu dezynfekcji łazienek, przestrzeni wspólnych np. recepcji i jadalni oraz sali zabaw dla dzieci. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to aby dopasować jego wydajność do metrażu pomieszczenia oraz opuścić ozonowane pomieszczenie na czas dezynfekcji. W ozonowanej przestrzeni nie mogą także znajdować się żywe rośliny i zwierzęta. Decydując się na stosowanie ozonatora w pensjonacie, można zyskać pewność, że korzystający z obiektu noclegowego goście będą przebywali w czystej, bezpiecznej i sprzyjającej wypoczynkowi przestrzeni, w której panuje korzystny dla zdrowia mikroklimat.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników