Kto czyta książki obcojęzyczne uczy się nowego języka szybciej

Szybsze opanowanie języka obcego jest możliwe. Wystarczy zaangażować się w czytanie publikacji w oryginalnym języku. To wspaniała przygoda i mocne ugruntowanie operowania słowem w języku obcym.

Książki obcojęzyczne w literaturze pięknej

Zachwyć się literaturą piękną bez przekładu na język polski. Zobacz, jak fantastycznie się czyta w innym języku. Nagle zaczynasz myśleć po francusku, portugalsku, hiszpańsku itd. W zależności od tego, w jakim języku akurat czytasz daną powieść.

Dużo jest publikacji przetłumaczonych na kilka obcych języków. Obecnie szkoła wymaga od Ciebie znajomości przynajmniej dwóch języków obcych. Postaraj się więc o jeden tytuł powieści w przekładach na te języki, które musisz opanować.

Zobaczysz, jak świetnie będziesz się bawić, czytając każdą z tych książek. Zawsze zaczynaj od publikacji z tym językiem, którego umiesz najmniej. Dlaczego? W ten sposób bardziej skupisz swoją uwagę na budowie i wymowie wyrazów.

Książki w obcych językach stymulują mózg

Czytanie książki w innym języku wymusza większe skupienie czytelnika nad treścią. Dzięki temu mózg musi się bardziej wysilić. Pobudzone neurony do pracy umysłowej dłużej żyją.

Wpływa to na lepszą pamięć. Mając sprawną pamięć, łatwiej będziesz się uczył nie tylko języków, ale także innych przedmiotów. Zachęć też do czytania swego dziadka lub babcię, by uchronili się przed Alzhaimerem.

Czytanie w obcym języku to bardzo dobry trening dla komórek mózgowych. Mózg będzie w stanie pomieścić znacznie więcej wiadomości. Da sobie także radę z rozwiązywaniem łamigłówek matematycznych i innych.

Sięgnij po książki w oryginałach by mówić płynnie po angielsku

Płynna rozmowa w obcym języku będzie w zasięgu Twojej ręki, jeżeli będziesz się uczyć nie tylko z podręcznika. Wystarczy, że sukcesywnie będziesz czytać na głos książkę np. obyczajową albo taką, która napisana jest w formie humorystycznej.

Wybierz taki rodzaj literatury, który lubisz. Wówczas czytanie w obcym języku i nauka tegoż języka będzie miała sens. Angielski jest najbardziej uniwersalnym językiem na całym świecie. Szlifowanie tego języka staje się uzasadnione.

Jednak nie poprzestawaj na tym wszechstronnie polecanym angielskim. Ucz się także innych języków z książek oryginalnych. Obycie się z językiem obcym w takiej formie zaowocuje płynnością wypowiedzi. Doskonale poradzisz sobie w każdej dyskusji z obcokrajowcami.

Skąd wziąć obcojęzyczne książki?

Antykwariat Tezeusz posiada bardzo duży zbiór książek w różnych językach. Znajdziesz tam książki w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, rosyjskim i innych.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników