Czym jest depilacja laserowa

Depilacja laserowa najprościej rzecz mówiąc, to zabieg kosmetyczny, którego głównym zadaniem jest pozbycie się owłosienia z wybranych części ciała za pomocą specjalnego lasera. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy salon kosmetyczny Wrocław oferuje profesjonalne zabiegi nowoczesnymi laserami, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Dla kogo?

Depilacja laserowa Wrocław jest idealnym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które poszukują alternatywy dla tradycyjnym metod depilacji. Osoby, które chcą uniknąć nieprzyjemnych podrażnień powinny jak najszybciej skorzystać z dobrodziejstwa nowoczesnych laserów. Z depilacji laserowej korzystają osoby z tendencją do wzrastania włosów, które chcą uniknąć stanów zapalnych. Dzięki kilku zabiegom, można cieszyć się gładką skórą nawet przez kilka lat.

Jak wygląda depilacja laserem w praktyce?

W pierwszej kolejności przeprowadzany jest wywiad z lekarzem po którym wykonuje się próbę laserową na skórze, dzięki której można ocenić jak dana osoba w rzeczywistości reaguje na wiązki laserowe. W profesjonalnych salonach kosmetycznych korzysta się przede wszystkim z nowoczesnych laserów, których światło pochłaniane jest automatycznie przez melaninę znajdującą się w mieszkach włosowych. Warto wspomnieć o tym, że zniszczeniu ulega wyłącznie melanina, a nie cały mieszek. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt warto przed zabiegiem dokładnie zgolić włosy maszynką elektryczną. Włosy jak powszechnie wiadomo nie rosną równomiernie, dlatego też niezbędne jest wykonanie kilku zabiegów. Na światło lasera najlepiej reagują włosy z fazie wzrostu. W fazie uśpienia niestety włoski mają niewielką ilość melaniny, dlatego też nie reagują one na laser.

Ile zabiegów należy wykonać?

Aby całkowicie pozbyć się owłosienia z wybranych partii ciała należy zabiegi wykonywać przez pół roku w miesięcznych odstępach. Salony kosmetyczne oferują także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz do roku. Po każdym zabiegu należy unikać gorących kąpieli, korzystania z saun i basenów oraz podrażniania skóry kosmetykami, które w swoim składzie zawierają alkohol.

Nie tylko depilacja laserowa

Salon kosmetyczny Wrocław może zaproponować nie tylko depilację laserową, ale również wiele innych zabiegów medycyny estetycznej. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się makijaż permanentny Wrocław. Jest to idealny wybór dla aktywnych kobiet, które nie chcą marnować cennego czasu przed lustrem. Makijaż permanentny jest stały i niezmywalny, dzięki czemu Panie czują się w nim bardzo komfortowo. Z zabiegu tego bardzo często korzystają kobiety, które straciły brwi na przykład w wyniku choroby. Makijaż permanentny tak samo zresztą jak powyżej opisana depilacja laserowa Wrocław jest zabiegiem bezbolesnym. Jest to w chwili obecnej najprostszy sposób na wyrównanie kontur brwi i ust. Efekty utrzymują się nawet przez kilka lat, a co najważniejsze aplikowane barwniki są jak najbardziej naturalne. Aplikowanie makijażu permanentnego odbywa się zawsze przy użyciu specjalnego aplikatora.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników