Brak terminala płatniczego zniechęca klientów

Karty płatnicze są w Polsce najpopularniejszym środkiem płatniczym wśród transakcji bezgotówkowych. Drugą pod względem popularności metodą płatności bez gotówki jest płatność telefonem. Trzecie miejsce zajmuje system płatności kodami BLIK.

Niezwykle szybko rośnie popularność płatności dokonywanych za pomocą telefonu i tzw. BLIKiem, czyli za pośrednictwem aplikacji bankowej, dzięki której generowany jest 6-cyfrowy kod, podawany usługodawcy, kasjerowi lub wpisywany w bankomacie.

Jeśli chodzi o płatności kartą rośnie popularność tzw. płatności zbliżeniowych. Same zaś transakcje bezgotówkowe stały się na tyle rozpowszechnione, że wielu Polaków posiada… dwie karty płatnicze. Co ciekawe, aktywnych kart płatniczych jest niemal o 10 mln więcej niż pełnoletnich Polaków!

Nic dziwnego, że brak terminala płatniczego zniechęca klientów. By dostępność urządzeń była większa, ruszył program Polska Bezgotówkowa!

Polska Bezgotówkowa, czyli darmowy terminal płatniczy dla przedsiębiorcy

Polacy coraz rzadziej noszą przy sobie gotówkę. Z tego względu brak terminala płatniczego w danym punkcie często ich zniechęca. Zdarza się, że rezygnują wówczas z zakupu lub skorzystania z danej usługi i kierują się do konkurencji.

Program Polska Bezgotówkowa jest wspólną inicjatywą wiodących na polskim rynku agentów rozliczeniowych i wydawców kart, przy udziale sektora publicznego i Związku Banków Polskich.

W ramach programu do trzech darmowych terminali płatniczych mogą otrzymać przedsiębiorcy, którzy do tej pory lub w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie udostępniali tej metody płatności w swoim punkcie. Co więcej, przez 12 miesięcy nie jest pobierana prowizja od transakcji.

By wziąć udział w programie należy wejść na stronę BezGotowki.pl, wybrać terminal płatniczy, wypełnić zgłoszenie i przejść weryfikację. Następnie należy oczekiwać na kuriera z dostawą.

Płatności kartą płatniczą dają komfort i wygodę klientom oraz przedsiębiorcy, pozwalają też skrócić kolejki. Dzięki nim nie ma konieczności przechowywania gotówki w kasie, a następnie jej transportu do banku. Pieniądze trafiają bezpośrednio na konto firmy. Chcesz wiedzieć więcej na temat programu Polska Bezgotówkowa? Wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników