Co to jest flowerbox

Trudno jest dziś spotkać osobę, która nie zetknęła się choć raz z pudełkiem kwiatów w social mediach lub witrynach kwiaciarni i sklepów. Jednak na pytanie czym jest flower box, nie wszyscy wiedzieliby co odpowiedzieć. No właśnie, czym w takim razie jest flower box ? Co sprawia że pomysł na kwiaty w pudełku osiąga tak dynamiczny sukces ?

Tak jak większość pomysłów zakończonych sukcesem w dzisiejszych czasach, tak i pomysł na flower boxy, musiał posiadać dwie najważniejsze cechy; musiał być:

  • - wygodny
  • - użyteczny

 

Praktycznie każdy sukces naszych czasów można wpisać w te dwie wartości. Ale do rzeczy: co sprawia że flower boxy są wygodne i użyteczne ? Dlaczego wolimy piękne bukiety w pudełku a nie w folii czy papierze ? Może nadejdzie też czas plastikowych wazonów?

Wygoda flower boxów ma dwa oblicza. Na szczęście obydwa są pozytywne. Z jednej strony wygoda dotyczy procesu tworzenia flower boxów. Z drugiej zaś – ich użytkowania. Trzymanie kwiatów w pudełku okazało się ciekawym i dobrym rozwiązaniem zarówno jeśli musicie flower boxy tworzyć jak i jeśli jesteście tylko ich użytkownikami.

Jak utworzyć kompozycję we flower box ?

Kompozycje w przypadku kwiatków w pudełku są takie same jak w przypadku tworzenia kompozycji wszelkich innych rzeczy; są niemal nieskończon. Granicami są tylko nasza wyobraźnia, zasoby oraz miejsce w pudełku. Na to jak wyglądać będzie Twój flower box wpływa to jak różnorodną kompozycję chcesz uzyskać. Inne pomysły przyjdą Ci do głowy jeśli chcesz wręczyć flowerbox ukochanej osobie, a inne gdy będziesz szedł na parapetówkę do znajomych. Sukces kwiatów w pudełkach to również między innymi ta uniwersalna wartość, której sami nadajemy swoim prezentom.

Jak ułożyć kwiaty we flower boxie ?

Flower box z założenia może występować w dwóch rodzajach. Może pełnić funkcję podobną do bukietu w wazonie; wtedy wszystkie kwijaty stoją obok siebie i wystają ponad krawędź pudełka. Wygląda to bardzo efektownie ponieważ pudełko może pomieścić znaczną ilość kwiatów oraz ułożenie w pudełku pozwala na eksponowanie ich dużo efektywniej niż w bukietach czy wazonach.

Druga możliwość to pomysł, w którym nie chcemy aby kwiaty wystawały ponad krawędź pudełka. Układamy je w ten sposób aby pudełko dało się zamknąć a widok oraz zapach ukrytego w środku bukietu ‘wyskoczył’ na osobę, której podarujemy flower box. Pomysł ten doskonale sprawdza się w przypadku prezentów na różne okazje. Wyobraź sobie reakcję swoich bliskich w chwili otwarcia takiego pudełka !

Wybrałem już pudełko na flowe box. Co dalej ? 

Jeżeli wiesz już w jakim pudełku chcesz podarować kwiaty oraz wybrałeś lub wymyśliłeś swoją ulubioną kompozycję, nadszedł czas na wypełnienie Twojego pudełka na kwiaty. Aby kompozycja była stabilna potrzebujesz fundamentu dla Twoich kwiatków. Rolę tego fundamentu pełnią gąbki florystyczne, które leżąc na dnie pudełka, utrzymują łodygi kwiatków w jednym punkcie, tak by nic nie zagroziło urokowi Twojego bukietu. Z zasady do kwiatków żywych lepiej sprawdzają się gąbki mokre, a do sztucznych – suche, gdyż sztuczne kwiatki wymagają jedynie ustabilizowania.

Jak to ? Mokra gąbka w pudełku kartonowym ? 

Faktycznie może wydawać się to istotną przeszkodą. Niewątpliwie znajomość naszego pudełka z mokrą gąbką przebiegałaby w gorszych okolicznościach niż żywych kwiatków z tą gąbką. Aby cała paczka mogła żyć ze sobą długo i szczęśliwie, należy zapoznać ich z np. folią ? Folia pod gąbką doskonale zabezpieczy dno pudełka przed przemoknięciem, jednocześnie pozwalając żywym kwiatkom na stały dostęp do wody z gąbki.

Gdy Twój flower box jest już gotowy, aby przedłużyć jego żywotność należy stosować się do wszystkich tych metod, które obowiązują przy klasycznych bukietach. Jeżeli chcesz je poznać, daj znać w komentarzu a napiszemy na ten temat osobny post ! 

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników