Sztuczna jak żywa. O trawie krajobrazowej.

Sztuczna trawa ogrodowa jest bardzo trwałym i bezpiecznym rozwiązaniem, dlatego też tak wiele osób decyduje się na jej zakup. Do największych atutów można zaliczyć także rewelacyjne walory estetyczne i przystępną cenę. Syntetyczne trawniki pozbawione są największych wad swoich naturalnych odpowiedników.

Jakie są rodzaje sztucznej trawy?

Sztuczna trawa do ogrodu oparta jest oczywiście na nawierzchniach syntetycznych. Większość producentów oferuje sztuczną trawę wykonaną z siatki wykonanej z tworzywa sztucznego, która zawiera specjalne zabezpieczenia lateksowe. Sztuczna trawa jest perforowana, dzięki czemu można liczyć na pełną przepuszczalność. Jeżeli chodzi o same włókna, to można zetknąć się z włóknami monofilowymi i fibrylowanymi. Pierwsze włókna posiadają formę splotu pojedynczych pasemek, gdzie każdy indywidualny pęczek mieści kilkanaście włókien. W modelach fibrylowanych sztuczny trawnik ma z kolei postać ponacinanej i skręconej taśmy. Włókna wykonane są najczęściej z polietylenu, polipropylenu i poliamidu. Wielu producentów stosuje mieszanki wymienionych materiałów.


Jakie są największe zalety?

Sztuczna trawa do ogrodu może pochwalić się estetycznym wyglądem, który wbrew pozorom wcale nie odbiega tak bardzo od naturalnej trawy. Założenie trawnika i jego pielęgnacja jest bardzo prosta i co najważniejsze nie zajmuje dużo czasu. Jest to najlepszy wybór dla osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o koszeniu, nawożeniu, dosadzaniu i wertykulacji. Sztuczna trawa ogrodowa nie wymaga także podlewania, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo gotówki na wodzie. Syntetyczne trawniki idealnie sprawdzą się na obszarach, gdzie naturalna trawa będzie miała problemy z prawidłowych wzrostem. Sztuczna trawa do ogrodu jest bardzo miękka w dotyku i amortyzuje upadki, dlatego też idealnie sprawdzi się w przypadku małych dzieci. Syntetyczna sztuczna trawa z rolki może pochwalić się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki pogodowe. Sztuczne materiały nie tracą swojego koloru i blasku nawet przy bardzo dużym nasłonecznieniu. Przy każdej temperaturze sztuczne trawniki mogą pochwalić się niesamowitą elastycznością i miękkością. Dla wielu osób olbrzymim atutem może okazać się również to, że bardzo łatwo jest ją wyczyścić. Z założeniem sztucznego trawnika mogą poradzić sobie nawet osoby bez żadnego większego doświadczenia.


Szerokie zastosowanie

Producenci oferują bardzo wiele odmian sztucznej trawy, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Syntetyczne trawniki spotkać można nie tylko w ogródkach, ale również na obiektach rekreacyjnych i sportowych. Niektóre modele doskonale sprawdzą się także w pomieszczeniach zamkniętych. Sztuczna trawa wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu doskonale poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Oryginalna sztuczna trawa nawet przy bardzo częstym użytkowaniu prezentować będzie się bardzo okazale. Sztuczna trawa o krótkim i dość szorstkim włosiu najlepiej sprawdzi się na profesjonalnych boiskach sportowych. Trawniki o miękkim i gęstym splocie zdecydowanie lepiej sprawdzą się we wnętrzach i na tarasach.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników