Różnice między drukarką biurową a domową

Drukarka to urządzenie, które przydaje się nie tylko w biurze. Spora grupa osób decyduje się wykorzystywać tego rodzaju sprzęt na użytek domowy. Daje to możliwość drukowania dokumentów, wyciągów z banku czy biletów kupowanych online. Drukarki wykorzystywane w biurach oraz w domach znacznie różnią się między sobą. Czym wyróżnia się sprzęt przeznaczony dla firm, a czym taki, który znajdzie zastosowanie w gospodarstwie domowym?

Jaka drukarka sprawdzi się w domu?

Używanie sprzętu do drukowania w gospodarstwach domowych jest dość powszechne. Wnika to z faktu, że większość rozliczeń, biletów oraz dokumentów jest udostępniana online i należy je samodzielnie wydrukować.

Drukarka do domu może być urządzeniem atramentowym lub laserowym. Jeżeli będzie dosyć często wykorzystywana, należy postawić na ten drugi wariant. Jednak jeśli domownicy sporadycznie drukują kilka stron, z całą pewnością wystarczy im model atramentowy.

Do domu nie trzeba także kupować urządzenia wykonującego wydruki w formacie A3. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy sprzęt będzie używany do drukowania projektów czy map.

Mimo tego wybierając domowy sprzęt, warto zwrócić uwagę na wysoką rozdzielczość. Tylko taka umożliwi drukowanie zdjęć z wakacji w zadowalającej jakości.

Nowoczesne modele drukarek domowych to urządzenia bardzo wysokiej jakości. Ponadto sprzęt ten jest niezwykle przydatny na co dzień. Ich obsługa jest intuicyjna, a koszty eksploatacji niskie. Jednak od drukarek przeznaczonych dla biur różni je przede wszystkim wydajność oraz funkcjonalność’ – mówi ekspert z firmy ZiZaKo.

Czym charakteryzują się drukarki biurowe?

Drukarki biurowe to zwykle zdecydowanie większe urządzenia niż sprzęty domowe. Są także przystosowane do znacznie intensywniejszej eksploatacji.

Mogą one drukować więcej stron w ciągu jednej minuty niż modele domowe. Są także stworzone z myślą o tym, aby wykonywać wydruki w formacie A3. W biurach znajdują się taż najczęściej drukarki laserowe, gdyż umożliwiają masowe drukowanie dokumentów przy niskich kosztach.

Ciągle w użyciu są także nowoczesne drukarki igłowe, które mają niewiele wspólnego z modelami z poprzedniej epoki. Umożliwiają błyskawiczne drukowanie list z danymi, faktur czy formularzy.

Jednak w firmach można spotkać także urządzenia wielofunkcyjne. Sprzęt ten służy jednocześnie do drukowania, skanowania, kserowania, a niekiedy ma także funkcję umożliwiającą wysyłanie faxów. Urządzenie tego rodzaju może współpracować z kilkoma komputerami w tym samym czasie, co znacznie ułatwia pracę personelowi. Ponadto intuicyjny panel służący do obsługi tych urządzeń sprawia, że z drukowaniem czy kserowaniem przy ich pomocy nikt nie będzie miał problemu.

 

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników