Dlaczego instalacje fotowoltaiczne są w woj. Kujawsko-pomorskim tak bardzo popularne?

Kiedy przyjrzymy się dachom budynków dużych miast, miasteczek i wsi to zauważymy, że w ostatnich latach na sporej części z nich pojawiły się baterie słoneczne. Widzimy też, że coraz więcej systemów wykorzystuje energię słoneczną opierając swoje działanie na fotowoltaice. Wiedzmy, że takie systemy mogą funkcjonować jako instalacje niezależne oraz jako współpracujące z siecią energetyczną.

Oczywiście, niekonieczne moduły fotowoltaiczne umieszczane są na dachach lub ścianach budynków. Coraz częściej są one widoczne w formie naziemnych instalacji liczących nawet po kilkaset metrów kwadratowych powierzchni. Przykładem może być województwo kujawsko-pomorskie, gdzie instalacje fotowoltaiczne cieszą się niebywałym powodzeniem.

Jakie korzyści przynoszą użytkownikom instalacje fotowoltaiczne

Może zacznijmy nie od użytkowników w tym potocznym rozumieniu, ale od całej... ludzkości. Fotowoltaika bowiem stwarza ogromne szanse na, przynajmniej częściowe, oczyszczenie atmosfery ziemskiej z gazów cieplarnianych. Jej pozytywne strony daje już się odczuć w mniejszych miastach, którym udzielił się trend wykorzystania energii słonecznej. Przykładem mogą być nawet niektóre spółdzielnie mieszkaniowe, które dzięki wykorzystaniu środków europejskich mogą teraz oszczędzać między innymi na podgrzewaniu wody.

Jeśli zaś idzie o użytkowników prywatnych to korzyści z instalowania na dachach domów modułów fotowoltaicznych widoczne są niemal od razu. Przy odpowiedniej powierzchni paneli istnieje możliwość obniżenia rachunków za energię elektryczną nawet o 90 proc. Jednak decydując się na instalację fotowoltaiki dobrze jest się przyjrzeć producentom i jakości ich produktów. Ma bowiem znaczenie trwałość konstrukcji, zwłaszcza odporność udarowa.

By takie decyzje były najmniej ryzykowne to można w tym względzie polecić firmę AM Group SOLAR. Ofertę AM Group instalacje fotowoltaiczne Bydgoszcz znajdziemy na stronie: www.amgroupsolar.com To przedsiębiorstwo umożliwia realizację całości inwestycji - od projektu po jej wykonanie. Firma elektrownie słoneczne stawiała (i stawia) nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach Europy.

Fotowoltaika dla firmy

Coraz chętniej z instalacji fotowoltaicznych korzystają gospodarstwa rolne, tym bardziej że mogą one odliczyć 25 proc. tej inwestycji od podatku rolnego. W obliczu rosnących cen energii elektrycznej dachy większości firm mogą pracować na obniżenie kosztów funkcjonowania poprzez instalację ogniw fotowoltaicznych.

Przygotowując się do takich inwestycji pamiętajmy jednocześnie, że istnieją możliwości ich dofinansowania.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników