Cechy dobrego dystrybutora wody

Woda z dystrybutora – skąd się bierze?

Dystrybutory wody powszechnie kojarzą się z dość dużymi urządzeniami, ustawianymi zazwyczaj w ogólnie dostępnych miejscach w obrębie budynku – na przykład na korytarzu biura. Woda w tego typu urządzeniach pobierana jest zazwyczaj z dużych baniaków. W dzisiejszych, nowoczesnych dystrybutorach – takich jak urządzenia dostępne w ofercie firmy Global Water – raczej nie stosuje się zewnętrznych pojemników na wodę. Zamiast nich dystrybutor wyposażony jest we własny pojemnik, który możemy napełnić wodą z kranu. Możliwe jest również podłączenie ich bezpośrednio do ujęcia wody – możemy wtedy zapomnieć o konieczności uzupełniania zbiornika. Dobry dystrybutor powinien być dostosowany do obu tych rozwiązań.

Woda z kranu? Czy to zdrowe?

Jak wspomnieliśmy, współczesne dystrybutory możemy zasilać wodą pochodzącą z kranu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu filtrów, które skutecznie oczyszczają wodę z różnego rodzaju niepożądanych substancji, dezynfekują ją, poprawiają jej smak oraz klarowność. Po przefiltrowaniu woda z kranu smakuje dużo lepiej i nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia. Obecność filtrów w dystrybutorze sprawia, że można go użytkować dosłownie w każdym obiekcie, również tam, gdzie woda pobierana nie przechodzi wstępnej filtracji.

Temperatura wody

Chłodna woda świetnie gasi pragnienie w upalne dni i doskonale smakuje bez żadnych dodatków. Ciepła z kolei pozwala zaparzyć napoje, w tym kawę bez której wiele osób nie wyobraża sobie udanego początku dnia. W zależności od modelu dystrybutora, możemy z niego pobierać wodę w różnych temperaturach. Niektóre z nich przystosowane są do serwowania wody gorącej – temperaturę można programować w zależności od tego, jaki napój chcemy zaparzyć (95 stopni do zwykłej herbaty i kawy, 85 stopni np. do herbaty białej i zielonej). Oczywiście woda może być również serwowania w temperaturze pokojowej, do bezpośredniego spożycia. Inne urządzenia zaprojektowane zostały do schładzania wody. Świetnym przykładem jest tutaj dystrybutor Family Drink, który wyposażony jest w wymienne naboje z dwutlenkiem węgla – dzięki niemu możemy przygotować wodę gazowaną, idealną do przygotowywania chłodnych napojów.

 

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników