Komputery all in one jako rozwiązanie dla biznesu

All in one to komputer, w którym płyta główna z procesorem lub układ graficzny są umieszczone w jednej obudowie z ekranem, co zmniejsza ilość połączeń, które są wymagane do użytkowania komputera. Charakteryzują się energooszczędnością oraz mniejszą emisją ciepła. Wielkość ekranu takiego sprzętu to od 19 do 27 cali. Na początku komputery all in one przypominały maszynę do pisania, jednak wraz z wprowadzeniem płaskich ekranów, zaczęły wyglądać nowocześniej i być łatwiejsze w użytku, a obecnie dostępne są również ekrany dotykowe. Urządzenia te są często połączeniem komputera stacjonarnego, laptopa i tabletu, te z ekranami dotykowymi reagują na dotyk palca czy rysika, co świetnie sprawdzi się w szczegółowej pracy grafika. Myszkę, klawiaturę, czy drukarkę bardzo łatwo połączyć z komputerem za pomocą Bluetooth.

 Rozwój biznesu z komputerem all in one

Decydując się na zakup takiego urządzenia na potrzeby pracy w biurze czy działań biznesowych w terenie, warto zwrócić uwagę na dysk, który powinien być szybki i nowoczesny, wpłynie on wtedy pozytywnie na tempo pracy komputera. Karta graficzna oraz pamięć RAM powinny mieć minimum 8 GB pojemności, by odpowiednio bezpiecznie przechowywać firmowe pliki i dokumenty. Ekran może mieć matrycę matową lub błyszczącą, natomiast ta pierwsza znacznie mniej odbija światło, co wpływa na komfort użytkowania komputera. Świetnie sprawdzi się zabezpieczenie antykradzieżowe, w które wyposażone są sprzęty all in one. Posiadają one specjalne gniazdo, które służy do przymocowania sprzętu do biurka stalową linką. Możemy również dokupić do nich podstawkę, która umożliwi nam ustawienie monitora na odpowiednim poziomie.

Najważniejsze zalety

Warto zaznaczyć, że to poręczność, łatwość w użytku i inteligencja tego sprzętu najbardziej sprzyjają pracy biznesowej, co potwierdza specjalista z progres24.pl: „Niski pobór energii oraz funkcje zabezpieczeń gwarantują poczucie komfortu i bezpieczeństwa, natomiast inteligentna wielozadaniowość - płynną obsługę kilku programów lub aplikacji! Przy wsparciu niezawodnej pamięci operacyjnej komputer oferuje płynną pracę systemu i szybkie uruchamianie aplikacji”. W przeciwieństwie do zwykłych laptopów, urządzenia te można powiesić na ścianie, co świetnie sprawdzi się, na przykład podczas prezentacji wyświetlanej dla pracowników czy klientów.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników