Zabezpieczenia budowlane. Systemy osłonowe i zadaszenia

Jak ważne są zabezpieczenia budowlane, nie trzeba z pewnością nikogo przekonywać. Najczęściej wykorzystywane są systemy osłonowe, jak siatki na rusztowania i plandeki oraz zadaszenia, które można nazwać tymczasowymi halami. Co warto wiedzieć o tych rozwiązaniach, jak są wykonywane i w jaki sposób konkretnie zabezpieczają one konstrukcje do prac na wysokościach oraz teren budowy? - Przyjrzyjmy się rozwiązaniom szczególnie cenionym przez fachowców.

Budowlane systemy osłonowe – kederowe plandeki wysokiej jakości

Naszą uwagę przyciągnęły wysokiej jakości systemy plandek kederowych firmy Leyher, które są dostępne w wypożyczalni sprzętu budowlanego Ramirent działającej na terenie całej Polski. System do osłony rusztowań składa się z aluminiowych szyn i uchwytów do nich oraz kederowych plandek, czyli plandek z lekkich tkanin technicznych wysokiej jakości. Konstrukcja systemu jest oparta na aluminium i ocynkowanej stali. System plandek kederowych charakteryzuje wysoka szczelność. Zapewnia doskonałą ochronę przed deszczem, śniegiem, jak i wiatrem. Warto przy tym dodać, że nawet mocny wiatr nie obciąża dodatkowo osłanianego rusztowania, ponieważ siły wiatru przenoszone są bezpośrednio na punkty zakotwienia. Budowlany system osłonowy, któremu się przyglądamy, ma bez wątpienia mnóstwo zalet. Jest całkowicie wodoszczelny i pyłoszczelny, spełnia normy ochrony środowiska, nie ogranicza pracownikom poruszania się po rusztowaniu (plandeka mocowana jest w odpowiedniej odległości), przy wykorzystaniu tego systemu plandek możemy pracować z nagrzewnicami, używać substancji chemicznych, piaskować elewacje, czy nawet demontować azbest.

Tymczasowe hale na budowach i nie tylko

Zadaszenia, tymczasowe hale, pozwalają prowadzenie różnych robót budowlanych niezależnie od warunków atmosferycznych – pozwala to zachować ciągłość prac i realizować je terminowo. W tym przypadku również przyglądamy się propozycji tej samej firmy. Tymczasowe zadaszenia również mogą być pokryte kederowymi plandekami, a także kasetami z PCV. W obu przypadkach dach może osiągnąć rozpiętość około 40 m. Główna zaleta dachów tymczasowych pokrytych kederowymi plandekami to oczywiście szybki montaż. Dachy kasetowe wyróżnia z kolei długa żywotność i możliwość dostarczania materiałów przez dach (np. dźwigiem) po usunięciu pojedynczej kasety lub zestawu kaset. Podsumowując nowoczesne systemy osłonowe i zadaszenia to bez wątpienia solidne rozwiązania, które stanowią solidne zabezpieczenia budowlane.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników