Zalety mebli tapicerowanych

Meble tapicerowane – nie tylko do domowego salonu

Tapicerowanie polega na wyściełaniu i oblekaniu materiałami rozmaitych elementów wyposażenia, ale przede wszystkim mebli, głównie tych do siedzenia. Tapicerki spotkamy m.in. na fotelach samochodowych i specjalistycznych, np. w gabinecie dentystycznym. Jednak te najpiękniejsze zdobią właśnie sofy, kanapy oraz fotele.

"Początkowo tapicerowane ławki, podnóżki, sofy czy fotele zarezerwowane były dla aranżacji wnętrz mieszkalnych. Z czasem swoją obecnością zaczęły uświetniać również inne przestrzenie, głównie wnętrza luksusowych hoteli i restauracji. Obecnie, ze względu na znaczne obniżenie kosztów produkcji oraz poprawę wytrzymałości tkanin obiciowych, spotkamy je w rozmaitych obiektach użyteczności publicznej, np. w poczekalniach firmowych punktów obsługi klienta czy w recepcjach przychodni medycznych" – mówi ekspert z firmy Meblant.

Za co kochamy meble tapicerowane?

Dwie najbardziej oczywiste zalety mebli tapicerowanych to ich uroda i wygoda. Niezwykle szeroka paleta dostępnych materiałów obiciowych sprawia, że za pomocą tapicerki możemy dopasować mebel do praktycznie dowolnej aranżacji. Zamawiając meble u producenta, klient może wybrać nie tylko rodzaj obicia (tkaniny, skóry naturalne i ekoskóry), ale także jej kolor. Szczególnie szerokie możliwości dają tkaniny obiciowe: gładkie, zdobione fantazyjnymi wzorami, o ciekawej strukturze. Tapicerowane meble do siedzenia są też znacznie wygodniejsze od zwykłych krzeseł drewnianych. Miękkiemu siedzisku, które wypełnione jest zazwyczaj pianką, często towarzyszy wygodne oparcie i podłokietniki.

Kolejną zaletą mebli tapicerowanych jest możliwość zmiany ich wyglądu. Jeśli po latach użytkowania znudzi ci się wygląd tapicerowanej ławki czy sofy, możesz zlecić wymianę obicia. Takie usługi są znacznie tańsze, niż wymiana mebli na nowe, a jednocześnie pozwalają na diametralną zmianę wystroju wnętrza.

W przeciwieństwie do swoich przodków nowoczesne meble tapicerowane są łatwe w pielęgnacji. Produkowane obecnie materiały obiciowe są odporne na ścieranie, co pozwala na wykorzystywanie ich w miejscach bardzo mocno eksploatowanych. Na rynku dostępne są też tkaniny odporne na zabrudzenia, które nie wchłaniają ani suchych, ani mokrych zanieczyszczeń. Ich stosowanie umożliwia łatwe utrzymanie mebli w czystości, nawet tam, gdzie są szczególnie narażone na powstawanie plam, a więc w kawiarniach i restauracjach.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników