Czy detailingowe mycie samochodu się opłaca?

W przeciągu ostatnich kilku lat zmieniło się postrzeganie samochodów, które nie służą nam już tylko, jako prosty i szybki sposób na przemieszczanie się, ale stały się wyznacznikiem komfortu, jakości i coraz częściej statusu społecznego. W związku z tym przykładamy coraz większą wagę do tego, jak samochód, którym się poruszamy, wygląda. W odpowiedzi na zapotrzebowanie powstało detailingowe mycie samochodu, które w diametralny sposób może odmienić nasze auto.

Co to jest detailingowe mycie samochodu?

Detailingowe mycie samochodu to wyjątkowo dokładny zabieg mycia samochodu. Obejmuje renowację, konserwację i czyszczenie auta. Uważane jest za najbardziej precyzyjną metodę mycia pojazdów. Pozwala na zwiększenie atrakcyjności samochodu i przedłużenie jego żywotności. Detailingowe mycie samochodu to często wykonywany zabieg w momencie sprzedaży auta. Pozwala właścicielowi na zwiększenie szans sfinalizowania transakcji i uzyskanie wyższej ceny, dlatego sklep detailingowy to miejsce, często odwiedzane przez osoby zajmujące się handlem samochodami. Można się w nim zaopatrzyć np. w szampon samochodowy i inne potrzebne do auto detailingu kosmetyki samochodowe.

Co wchodzi w skład detailingowego mycia samochodu?

W ramach detailingowego mycia samochodu możemy liczyć na dokładne czyszczenie wewnętrznych, ale i zewnętrznych elementów samochodu. Decydując się na czyszczenie tą metodą, powinniśmy pamiętać o następujących czynnościach:

 • mycie wstępne: przewiduje naniesienie specjalnej piany na samochód, która po chwili zostaje spłukana, koniecznie od dołu do góry, w przeciwnym razie brud z dolnych partii auta nie zostanie usunięty.
 • mycie właściwe: potrzebny będzie szampon samochodowy i gąbka, stosując autokosmetyki, należy bezwzględnie pamiętać o stosowaniu się do zaleceń producenta, nieumiejętne wykorzystanie może spowodować szkody.
 • mycie kół: do tego zadania potrzebna będzie specjalna szczotka, którą umyjemy felgi i opony. Oprócz tego niezbędny będzie środek do mycia tych części kół. Krwawa felga to nieoficjalna, ale popularna nazwa jednego z najlepszych środków do czyszczenia felg, który po nałożeniu daje efekt wspomnianej krwawej felgi, ale dokładnie usuwa zabrudzenia.

Te trzy podstawowe etapy mycia samochodu to nie koniec detailingu. W jego skład wchodzi również:

 • renowacja lamp i kloszy,
 • renowacja lakieru,
 • woskowanie lakieru,
 • polerowanie lakieru,
 • czyszczenie skór,
 • regeneracja skór,
 • czyszczenie bagażnika,
 • czyszczenie silnika.

Aby wyżej wymienione czynności przebiegły prawidłowo i dały zadowalający efekt, potrzebna będzie pasta polerska, wosk samochodowy oraz produkty do czyszczenia i renowacji skóry. Dzięki nim uzyskamy efektowny detailing. Warszawa jest miastem, w którym prowadzi działalność wielu właścicieli profesjonalnych sklepów detailingowych. Są one dobrze wyposażone, więc każdy, kto planuje precyzyjne mycie samochodu, powinien sprawdzić ofertę w sklepach stacjonarnych lub online.

Popularne zabiegi w ramach detailingu

Powłoka ceramiczna to popularne zabezpieczenie lakieru wykonywane w ramach auto detailingu. Jej zastosowanie ma na celu ochronę przed brudem, wodą, drobnymi rysami, a nawet substancjami roślinnymi, które mogą spaść na samochód z drzewa. Powłoka ceramiczna nadaje autu wyjątkowy blask i pozwala na szybkie usunięcie zabrudzeń. Oprócz tego zabiegu popularność zyskuje także tak zwana niewidzialna wycieraczka. Tworzy ją powłoka hydrofobowa, która przy odpowiedniej prędkości jazdy powoduje usuwanie wody z szyb, bez konieczności użycia wycieraczek.

Detailingowe mycie samochodu - zalety

Do zalet detailingowego mycia samochodu zalicza się minimalizację uszkodzenia lakieru w trakcie mycia, co może się zdarzyć np. w trakcie korzystania z usług myjni automatycznej. Do tego dochodzi także możliwość zabezpieczenia lakieru przed drobnymi uszkodzeniami i ciężkimi warunkami atmosferycznymi, co przekłada się na przedłużenie żywotności samochodu. Warto również zaznaczyć, że auto detailing przewiduje przeprowadzenie procesu mycia z użyciem specjalistycznych środków chemicznych, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko uszkodzenia jakiegokolwiek elementu samochodu przez zbyt silną chemię, jakiej używa się w tradycyjnych myjniach.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników