Zakładanie trawnika na gruzowisku

Mogłoby się wydawać, że gruzowisko nie nadaje się na założenie trawnika. W praktyce wygląda to jednak inaczej. Jest szybki i prosty sposób na odmienienie jego wyglądu i przeznaczenia. Idealnie sprawdza się sztuczna trawa ogrodowa. Do złudzenia przypomina naturalny trawnik, jest przyjemnie miękka, łatwa w pielęgnacji, tania w utrzymaniu. W przypadku sztucznego trawnika można mówić o wysokich walorach estetycznych i użytkowych. Rewelacyjnie sprawdzi się w każdym miejscu, zacienionym i nasłonecznionym. Nie ma znaczenia żyzność gleby, syntetyczna murawa sprawdzi się wszędzie.

Jaka jest syntetyczna murawa?

Sztuczna trawa do ogrodu to świetne rozwiązanie dla osób, którym marzy się idealny trawnik przez cały rok, bez podlewania go, nawożenia i koszenia. Jest to wobec tego niezwykłe udogodnienie. Sztuczna murawa prezentuje się bardzo efektownie, jest przyjemnie miękka w dotyku. Świetnie imituje naturalną trawę. Do zalet zalicza się niskie koszty eksploatacyjne, wysoką wytrzymałość, odporność na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, łatwy montaż. Założenie syntetycznego trawnika można przeprowadzić samodzielnie, bez konieczności sięgania po specjalistyczny sprzęt. Sztuczna trawa ogrodowa stanowi świetną alternatywę dla płytek na balkonie.

Można położyć ją także na tarasie, placu zabaw, w pokoju dziecięcym, polu namiotowym, boisku sportowym. Jak widać, ma szerokie zastosowanie. Kładzie się jak zwykłą wykładzinę, docina zgodnie z potrzebami. Można dopasować ją do podłoża o dowolnym kształcie. Początki sztucznej murawy przypadają na drugą połowę XX wieku. Była przeznaczona wyłącznie na boiska sportowe, ale na przestrzeni lat nastąpił rozwój technologiczny i stworzono trawę nowej generacji. Włókna przytwierdza się do elastycznego materiału perforowanego, który przepuszcza wilgoć. Wyróżnia się trawę boiskową i krajobrazową. Występuje w wielu odcieniach. Poszczególne modele różnią się także gramaturą, strukturą, przeznaczeniem. Warto zapoznać się z ofertą producenta dostępną na stronie https://trawa-krajobrazowa.pl/.

Co warto wiedzieć o sztucznej trawie?

Syntetyczna murawa wygląda jak naturalny i soczyście zielony trawnik. Syntetyczna trawa zachowuje swoje walory użytkowe i estetyczne nawet przy długotrwałym oddziaływaniu na nią deszczu, wysokich i ujemnych temperatur, promieniowania słonecznego. Nie blednie i nie zmienia pierwotnego zabarwienia. Zaletą będzie również nienasiąkanie wodą, dzięki czemu świetnie sprawdza się w każdym miejscu. Trawnik z rolki można położyć nawet w pomieszczeniach o nieregularnych kształtach.

Jest to produkt wielokrotnego użytku. Możliwy jest szybki i łatwy demontaż. Chodzenia po syntetycznej murawie sprawia przyjemność ze względu na miękkie włókna. Amortyzuje upadki, chroni przed poślizgnięciem się. Jest to produkt przyjazny dzieciom i zwierzętom. Sztuczna trawa może być intensywnie eksploatowana. Jest niezwykle wytrzymała. Pielęgnacja ogranicza się do regularnego szczotkowania, usuwania zanieczyszczeń. Można ją grabić jak zwykły trawnik. Do spłukania kurzu i brudu wystarczająca będzie woda.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników