Do czego służy pellet wędkarski?

W wędkarstwie stosuje się różne sposoby zwabiania ryb na łowisko. Za jedną z najpopularniejszych metod takiego działania należy uznać wykorzystywanie tzw. pelletu wędkarskiego. Ten uniwersalny produkt jest bardzo łatwy w stosowaniu. Co istotne, artykułem tym można zarówno nęcić, jak i łowić ryby. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego rodzaju wyrobów oraz możliwości ich realnego wykorzystania w praktyce wędkarskiej? Przeczytaj tekst.

Pellet wędkarski – co to takiego?

Pod pojęciem pelletu wędkarskiego najczęściej rozumie się specjalny produkt przeznaczony do stosowania jako zanęta bądź przynęta na ryby. Zazwyczaj występuje on pod postacią kostki albo spłaszczonego walca. W skład tego artykułu wchodzą różne substancje smakowe i odżywcze, w tym przede wszystkim witaminy i minerały. Może mieć on formę mączki kostnej albo ze skorupiaków. Poszczególne wyroby występują w różnych wariantach kolorystycznych i zapachowych.

Pellet wędkarski dostępny w takich sklepach jak RK BAITS, dzieli się na dwa rodzaje, a mianowicie na pellet miękki i twardy. Pierwszy z nich pełni funkcję przynęty nakładanej na haczyk. Jest on gotowy do użycia bezpośrednio po otwarciu opakowania. Z kolei pellet twardy służy głównie do nęcenia ryb. Pierwszy z nich wrzuca się do wody celem zwabienia przedstawicieli różnych gatunków ryb za pomocą rozpylonej charakterystycznej substancji zapachowej. Sprasowany pellet rozpuszcza się w wodzie przez dłuższy czas, nie zanieczyszczając jej przy tym.

Jak wybrać dobry pellet wędkarski?

Przy zakupie pelletu wędkarskiego należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z nich jest niewątpliwie wielkość danego artykułu. Pellet o mniejszym rozmiarze zazwyczaj świetnie sprawdza się jako zanęta. Z kolei duży stanowi przysmak większości ryb. Nie bez znaczenia przy nabywaniu danego wyrobu jest również jego skład oraz aromat. Wysokiej jakości pellet wędkarski jest w stanie przywabić do łowiska różnego rodzaju ryby, realnie zwiększając szanse wędkarzy na udany połów.

Wybierając właściwą zanętę lub przynętę, warto także zwrócić uwagę na stosowaną w danym przypadku metodę wędkowania. Stosunkowo najmniej problemów także początkującym adeptom sztuki wędkarskiej sprawia technika gruntowa. Wystarczy założyć haczyk na przynętę, a następnie umieścić cały zestaw złożony z ciężarka i przeponu na dnie zbiornika wodnego. Pellet wędkarski można również nałożyć na gumkę, do której następnie wkłada się kupioną kostkę. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji okazuje się pellet z gotowymi otworami do przełożenia żyłki.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników