Dlaczego czarny humor stał się tak popularny wśród współczesnej młodzieży?

Dzisiejsza młodzież często jest uzależniona od internetu. Młode osoby od najmłodszych lat mają styczność z internetem i elektronicznymi urządzeniami, przez co korzystanie z nich wychodzi naturalnie. W internecie natomiast, młodzież jest atakowana treściami, które nie powinny być dostępne dla młodych osób. Kiedy od najmłodszych lat umysł jest stymulowany przez „nieeleganckie” postawy – najpewniej będzie miało to duży wpływ na późniejsze lata.

Dlaczego jednak czarny humor jest tak popularny wśród młodzieży?

Czarne memy i chamskie kawały są niesamowicie proste w odbiorze i bardzo przy tym mocne. Sprawia to, że młodzież niejako staje się nieczuła na żart bardziej przemyślany, a stawia na prostotę i pewną dozę prymitywizmu.

Memy nawet najbardziej obraźliwe mogą nie wpływać na charakter danej osoby – to wszystko jednak zależy od człowieka. Wniosek nie jest możliwy do wyciągnięcia teraz. Dzisiejsza młodzież w przyszłości stanie się ludźmi z własnymi rodzinami, a także dziś młode osoby kiedyś obejmą ważne funkcje – będą politykami, sędziami, lekarzami, artystami itd. Być może humor dla dorosłych nie powinien być dostępny dla wszystkich młodych ludzi, ale czarne memy mogą posłużyć niekiedy wyłącznie za niewinną rozrywkę, do której każdy podejdzie z odpowiednią dozą dystansu.

Dzisiejsza młodzież bowiem nie tylko potrzebuje mocniejszych impulsów, ale też zmaga się z problemami, które kiedyś nie były tak poważne – gdzie jednak leży podstawa tego wszystkiego i o jakich problemach mowa?

Statystyki pokazują, że w dzisiejszych czasach znaczna część młodzieży zmaga się z problemami natury psychicznej i psychologicznej. Można śmiało założyć, że jest to związane z koniecznością dopasowania się do tego, czego wymaga dzisiejsze społeczeństwo. Kiedy jeszcze kilkanaście lat temu nie było to tak potrzebne, tak dzisiaj każdy „lajk” pod zdjęciem ma znaczenie. Portale społecznościowe robią z każdego człowieka niejako osobę publiczną. Oczywiście, to nie wszystko. Świat wymaga od człowieka tego, by zachowywał się, mówił i nawet myślał w określony sposób. Dodatkowo, zwyczajne pojęcia relacji międzyludzkich, takich, jak przyjaźń są dziś używane zbyt często lub po prostu nieadekwatnie. Czy internet się do tego przysłużył? Na pewno, jednak bardziej winne jest społeczeństwo, które żyje w ciągłym biegu, którego celem jest pieniądz. To ogromna presja dla młodzieży, która właśnie przez tę presję potrzebuje najmocniejszych impulsów. Przez to właśnie coraz wcześniej także młodzież popada w różne nałogi, takie jak palenie papierosów, picie alkoholu czy zażywanie narkotyków.

Chamskie memy nie są powodem powyższych zjawisk, ale po części ich efektem.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników