Jak uszczęśliwić aktywne dziecko?

Kiedy potrzeba pomysłu na miłe spędzenie czasu z rodziną, wcale nie trzeba długo się zastanawiać.

Mnogość ofert na czynny wypoczynek niemal przytłacza. utrudniając podjecie decyzji. Do wyboru  jest wiele opcji. Są to place zabaw dla dzieci, gdzie pod czujnym okiem rodzica dziecko może skorzystać z huśtawek zjeżdżalni, czy trampolin. Tego typu place zlokalizowane są zazwyczaj w każdym większym mieście i ich popularność zawsze jest stała. Jednak to, co wywołuje dreszczyk emocji u naszych pociech to centrum rozrywkowe.

 Jeśli chodzi o tego typu miejsca, to oferta jest przebogata. Koniecznym w takim miejscu jak centrum rozrywkowe jest basen z kulkami. Zazwyczaj występuje w dwóch wersjach, mniejszej i większej. Większy przeznaczony jest dla starszych dzieci, które mogą same z niego korzystać, natomiast mniejszy dla maluchów, ale zazwyczaj pod opieką rodzica. Nawet mały basen z plastikowymi kulkami mniejszej średnicy, dozwolony jest dla dzieci powyżej jednego roku życia, które zazwyczaj potrafią już chodzić. Tego typu rozrywka doskonale wpływa na ich rozwój ruchowy, przede wszystkim przez ćwiczenia równowagi.

 Każda szanująca się sala zabaw, posiada w swej ofercie liczne zjeżdżalnie. Tutaj również dopasowane są one do wieku dziecka. Samodzielnie korzystać z nich mogą dzieci od siódmego roku życia a młodsze pod opieką rodzica. Inne oferty bywają unikatowe, na przykład statek piracki, dmuchany zamek lub małpi gaj. Ten ostatni jest bardziej popularny, jednak w takiej wersji przystosowany do umiejętności i kondycji dzieci w wieku szkolnym. To dobry sposób na rozruszanie się i jest zdrową alternatywą dla wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem.

 Coraz częściej centra rozrywkowe organizują urodziny dla dzieci. Takie propozycje to zazwyczaj różnorodne pakiety urodzinowe, gdzie każde dziecko może sobie wybrać to, co mu się podoba. Do wyboru są różnych rozmiarów salki urodzinowe i animacje odpowiednie do wybranego tematu. Plusem jest też catering. Bywa też, że ośrodek posiada własną kawiarnię i kuchnię, gdzie na miejscu przygotowywane są posiłki i napoje. Ten fakt ma też zastosowanie podczas zamkniętych firmowych imprez, gdzie rodzice bawią się wraz z dziećmi. Inną opcją jest oddzielna impreza. Rodzice bawią się w swoim gronie a ich dzieci pod opieką opiekunów animatorów spędzają czas w odpowiednich dla nich warunkach.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników