Gry komputerowe – rok 2020

Gry komputerowe mają coraz więcej użytkowników, sprzyja temu nie tylko ich wysoka jakość, ale również coraz większa ilość rynkowych premier. Coraz to nowsze technologie sprzyjają produkcji gier, nierzadko swoim obrazem do złudzenia przypominających rzeczywistą scenerię. Do tego dochodzą nowe platformy i systemy odtwarzania.

Przed zakupem gry

Przed zakupem gry (zwłaszcza, kiedy mamy z tym do czynienia po raz pierwszy) pamiętajmy, że nie każda gra pasuje do każdego komputera i do każdej platformy cyfrowej. Również bywa istotne to, dla ilu graczy gra jest przeznaczona.

Na PC możemy kupić zarówno gry pudełkowe, jak i cyfrowe. Pudełkowe mają swoje zalety i wady. Zabierają miejsce na półkach, ale mogą cieszyć oczy kolekcjonerów. Wersje cyfrowe pozwalają uniknąć tłoku przedmiotów w pokoju, kupuje się je błyskawicznie w sieci. Przy obecnej jakości łączy na ogół nie ma problemu ze ściągnięciem takiej gry.

Przed zakupem miejmy też na uwadze to, że nie w każdą grę mogą grać dzieci, taką informację znajdziemy na opakowaniach gry pudełkowej lub w czołówce cyfrowej.

Gracze na ogół orientują się w tym, że gry mogą być przeznaczone nie tylko na komputery, ale również na konsole. Zwracajmy też uwagę na platform – mogą to być na przykład: PC, XOne, PS4 albo NS.

Najpopularniejsze gry komputerowe

W sieci znajdziemy rankingi gier komputerowych, zarówno te bardziej obiektywne (poddawane opinii szerszego kręgu użytkowników), jak i te subiektywne (np. redakcyjne).

Mimo to część gier od lat nie traci na popularności i użytkownicy z niecierpliwością czekają na ich nowe wersje. Do nich należą choćby: „Wiedźmin”, „Diablo” lub „Cyberpunk”. Aktualnie ukazały się - „Blizzard Entertainment”, Diablo III Battle Chest” i „Cyberpunk 2077”. Rośnie popularność gier z zagadkami kryminalnymi miedzy innymi z przygodami Sherlocka Holmesa. Z tej dziedziny można polecić między innymi „Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter” lub „Disco Elysium”.

Premiery gier

Listy premier gier komputerowych oczywiście znajdziemy w sieci i pod tym względem obficie „zagospodarowany” jest każdy miesiąc 2020 roku. Pojawiły się i pojawią, nowe gry strategiczne i tu warto wziąć pod uwagę opartą na „Iliadzie” – „Troy: A Total War Saga”. Do końca 2020 roku zapowiadane są premiery kilku gier sportowych, w tym: dla miłośników rugby, „Madden NFL 21” (zaplanowana na sierpień), i „eFootball PES 2021” (na wrzesień).

Zaczyna się zatem kręcić w głowie, kiedy przyjrzymy się ofercie gier komputerowych, zarówno kontynuacjom, jak i nowością. Chodzi tu nie tylko o ich zatrzęsienie, ale również o rosnącą błyskawicznie jakość.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników