Kiedy można zacząć rehabilitację po urazie?

Każdy, kto doznał jakiegokolwiek poważniejszego urazu, obawia się o to, czy uda mu się wrócić do pełni sił. Obawy są zrozumiałe, jednak często popychają one chorych do zbyt wczesnej rehabilitacji lub wręcz przeciwnie, z obawy przed przeciążeniem organizmu chorzy czasem odkładają rehabilitację zbyt długo. Jak rozpoznać, że przyszedł odpowiedni moment na skorzystanie z usług warszawskiego rehabilitanta?

Czas powrotu do zdrowia po doznanym urazie oraz odpowiedni odpoczynek przed podjęciem pracy z rehabilitantem z Warszawy jest niezwykle ważny i zależy od rodzaju, umiejscowienia oraz stopnia urazu. Niezależnie od tego, jakiego urazu doznaliśmy, powinniśmy poważnie traktować okres odpoczynku i rekonwalescencji przed rehabilitacją w Warszawie, ponieważ odzyskanie sił pomoże nam przygotować nasz organizm do walki o pełne wyzdrowienie. Wielu pacjentów nagina zasady odpoczynku po doznaniu urazu ze względu na pracę lub obowiązki domowe, musimy jednak pamiętać o tym, że uraz może się pogłębić, jeśli nie będziemy stosować się do lekarskich zaleceń, a czas rekonwalescencji znacznie się wydłuży. Wielu osobom wydaje się, że poprzez “rozchodzenie” urazu szybciej dojdą do zdrowia, prawda jest jednak taka, że w ten sposób wielu pacjentów bardzo sobie szkodzi i wraca do warszawskiego rehabilitanta w stanie gorszym niż ten wyjściowy. Jeśli więc doznaliśmy urazu, dajmy sobie czas, uzbrójmy się w cierpliwość i stosujmy do zaleceń naszego lekarza.

Rehabilitacja po urazie u osób aktywnych fizycznie

Często urazów doznają osoby aktywne fizycznie, wielu z nich myśli, że całkowity powrót do zdrowia polega na bardzo intensywnej, wyczerpującej rehabilitacji, która rozpoczyna się chwilę po odpowiednim rozpoznaniu. Prawda jest jednak inna, początki współpracy z warszawskim rehabilitantem są pełne odpoczynku, ponieważ organizm musi się zregenerować, a miejsce w którym doznaliśmy urazu nie może zostać przeforsowane. Wielu pacjentów, którzy byli aktywni fizycznie na co dzień nie może pogodzić się z koniecznością odpoczynku i przestaje przestrzegać zaleceń lekarskich z obawy przed utratą formy, jednak to bardzo nierozsądne i niebezpieczne podejście. Jeśli zmusimy nasz organizm do wysiłku na który nie jest gotowy, a część ciała, która doznała urazu do pracy ponad jej siły, to z pewnością możemy doznać stałego uszczerbku na zdrowiu, który będzie o wiele cięższy niż przejście przez rekonwalescencję podczas zwykłego urazu.

Plan rekonwalescencji, czyli opieka warszawskiego rehabilitanta od początku, do końca

Faktem jest, że podczas niektórych urazów nie powinniśmy od razu rozpoczynać intensywnej rehabilitacji w Warszawie, jednak tak samo istotny jest fakt, że pod opieką warszawskiego rehabilitanta powinniśmy być od samego początku. Dlaczego to takie ważne? Wybrany przez nas lekarz na początku oceni nasz stan zdrowia oraz powagę sytuacji. Po oględzinach i wykonaniu wszystkich potrzebnych badań to właśnie nasz rehabilitant z Warszawy omówi z nami wszystkie możliwe scenariusze postępowania i pomoże nam wybrać najlepszy, dostosowany do naszego urazu plan leczenia, a także będzie kontrolował postępy i stan urazu w jego trakcie. Istnieje wiele rodzajów rehabilitacji, dlatego tak ważne jest, żeby wybrać tę, która pomoże nam wrócić do pełni sił i sprawić, że doznany uraz nie będzie w żaden sposób wpływał na nasze codzienne funkcjonowanie w przyszłości. Rehabilitant z Warszawy może zalecić nam zarówno rehabilitację w szpitalu albo specjalnym ośrodku rehabilitacji, jak i rehabilitację, która odbywa się w domu pacjenta lub ośrodku ambulatoryjnym, to, które rozwiązanie zaleci nam specjalista, uzależnione jest od rodzaju urazu oraz jego wielkości. Podczas podejmowania ostatecznej decyzji powinniśmy pamiętać o zadawaniu pytań wybranemu przez nas warszawskiemu rehabilitantowi, rzeczowe odpowiedzi udzielone przez specjalistę pomogą nam podjąć decyzję, a także rozwiać ewentualne obawy i wątpliwości. Często pierwsza wizyta po urazie jest stresująca, jednak jeśli wybierzemy doświadczonego rehabilitanta z Warszawy, pomoże nam on bezstresowo przejść przez każdy etap leczenia.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników