Renomowane grzejniki łazienkowe

Możliwości wykończenia centralnego ogrzewania są nieograniczone. Współczesne grzejniki pokojowe są bowiem nie tylko funkcjonalne ale także ciekawe wizualnie. Mogą służyć nie tylko jako grzejniki, ale również jako rzeźby czy nawet lustra.

Postmodernistyczne łączenie motywów – grzejniki dekoracyjne BREM

Współczesne grzejniki dekoracyjne spełniają wiele funkcji – od estetycznej po funkcjonalną. Grzeją, a jednocześnie są sztuką. Są lustrami, a jednocześnie rzeźbami, grzejnikami. Łączą w sobie wiele. Taki synkretyzm gatunkowy wyraża bardzo charakterystyczny dla naszych czasów postmodernistyczny synkretyzm gatunkowy. Postmodernistyczny schyłek sztuki. Koniec wszelkich narracji. Czas, kiedy korzystamy z różnych stylów, pomysłów. Eklektycznie łączymy najlepsze trendy, motywy, cechy w sztuce. I tak, jak w filmie dramat łączy się z komedią, horror z romansem, tak sztuka użytkowa jest nie tylko użytkowa ale na równi szalenie inspirująca i odpowiadająca na nasze zapotrzebowania estetyczne oraz artystyczne. Takie są na przykład grzejniki dekoracyjne BREM – urzekające oryginalnymi – lustrzanymi, geometrycznymi formami i soczystymi lub stonowanymi kolorami.

Secesyjne fale Sunerha – stylowe grzejniki dekoracyjne

Trudno odmówić nowoczesnym grzejnikom (szczególnie marki Terma czy Sunerzha) secesyjnego polotu. Ów styl rozwinął się na przełomie XIX i XX wieku i cechował się asymetrią oraz linearnością – wydobywającą ekspresję z kształtów. A także płynnymi, falistymi liniami – widzimy je na przykład w grzejnikach takich jak Elegy Kameleoon czy Casade Bis Złoty. Ważnym elementem jest tutaj kontur oraz linia.

Empiryczne grzejniki łazienkowe Radox

Piękne, monumentalnie klasyczne grzejniki takie jak Radox Empire Multi Wall Chrom nasuwają skojarzenie z monumentalnymi klasycznymi kolumnami. A ich dekoracyjne zakończenia upewniają, że projektant grzejników inspirował się stylem empire. Ów styl rozwinął się na początku XIX wieku i wzorował się na sztuce starożytnego Rzymu, Egiptu i Grecji. Nadal jest wykorzystywany. Nie tylko w sztuce użytkowej, ale też w architekturze wnętrz czy w innych przejawach kultury.

Grzejniki pokojowe, lustrzane, kanałowe, retro...

Nowoczesne grzejniki pokojowe lub łazienkowe zachwycają bogactwem form, kolorów, gatunków. Szczególnie bogate formy mają grzejniki dekoracyjne – są loftowe, z lustrem, aluminiowe, kwadratowe, trójkątne, okrągłe, rurowe, narożne, poziome, pionowe, wąskie. Owe bogactwo form sprawia, że każdy może znaleźć tu coś dla siebie i dopasować zarówno do klasycznych jak i bardziej nowoczesnych aranżacji wnętrz. Z kolei grzejniki łazienkowe mają również ciekawe formy – od retro, po boczne, okrągłe, prostokątne, poziome i z płaską płytą. Natomiast grzejniki kanałowe są bardzo dyskretne – nie zajmują zbyt wiele przestrzeni, są niemal niewidoczne, a mimo to pozwalają uzyskać satysfakcjonującą temperaturę. Mają wentylator lub są dostępne bez wentylatora. Piękne są również kolory wszystkich grzejników – soczyste, przejrzyste, inspirujące. Na przykład soczyście czerwone czy zielone. Albo grzejniki łazienkowe elegancko chromowane, grafitowe. Lub białe, niebieskie, złote, a nawet w kolorach tęczy.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników