Bilet na autobus i tramwaj w twoim smartfonie

Zakupienie biletu na autobus lub na tramwaj nie musi być żadnym problemem – teraz możemy zrobić to także całkowicie przez smartfona

Coraz więcej samorządów w Polsce decyduje się na wprowadzenie możliwości płatności za bilety komunikacji miejskiej przez smartfona. W taki sposób zakupimy teraz także bilety w Częstochowie, gdzie do dyspozycji jest aplikacja mPay - https://www.mpay.pl/uslugi/bilety-komunikacji-miejskiej/bilety-czestochowa/. Podobną opcję mamy w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście i w kilkudziesięciu innych polskich miastach.

Dlaczego warto kupować bilety smartfonem?

Aplikacje pozwalające na zakupienie biletów komunikacji miejskiej przez smartfony są bardzo łatwe w obsłudze i niosą ze sobą także wiele innych zalet.

Przede wszystkim pozwalają na wykonanie transakcji całkowicie przez telefon – bez potrzeby drukowania biletów i potwierdzeń. Oszczędzamy swój czas i unikamy stresu, ponieważ nie stoimy wtedy w długich kolejkach. Bilety można kupować też o dowolnej porze dnia, nawet wtedy, gdy kioski są już zamknięte.

Jak kupić bilet przez smartfona?

Jeśli chcemy zdecydować się na zakupienie biletu komunikacji miejskiej przez smartfona, powinniśmy przede wszystkim pobrać odpowiednią aplikację. Wspomniana aplikacja mPay dostępna jest na wszystkie systemy operacyjne – Android, iOS Apple oraz Windows.

Po instalacji tworzymy swoje konto użytkownika i wybieramy metodę płatności. W aplikacji mPay możemy podpiąć kartę, ale nie musimy jej posiadać – druga opcja płatności to doładowanie elektronicznej portmonetki przelewem.

Gdy będziemy chcieli zakupić bilet, robimy to po wejściu do pojazdu. Otwieramy aplikację, wybieramy miasto, rodzaj biletu i ewentualne zniżki. Potem potwierdzamy transakcję swoim osobistym kodem PIN. Bilet przypisywany jest do naszego konta i w razie kontroli możemy wtedy bez problemu go okazać.

Zatem zakupienie biletu przez smartfona jest naprawdę bardzo łatwe i wygodne – dzisiaj, gdy taka oferta dostępna jest w wielu polskich miastach, warto z niej skorzystać, aby oszczędzać swój czas. Co więcej, aplikacje często organizują promocje pozwalające na kupno biletów jeszcze taniej. To się opłaca!

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników