Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe - co najlepiej sprawdzi się przy montażu zewnętrznym.

Wybierając projekt wymarzonego domu nie zastanawiamy się jak ochronić go w przyszłości przed zbytnim przegrzaniem. Duże powierzchnie szklane z pewnością nie sprzyjają komfortowym temperaturom wewnątrz budynku. A w czasach globalnego ocieplenia, które przynosi nie tylko wysokie temperatury, ale też gwałtowne zmiany warunków atmosferycznych, sprawa ochrony budynku przed szkodliwym wpływem warunków pogodowych staje się niemal priorytetowa. Jak zatem obniżyć temperaturę w środku budynku latem, a jednocześnie ochronić okna przed gradobiciem, silnym wiatrem i deszczem - wydłużając ich żywotność?

Charakterystyka rolet zewnętrznych.


Rolety zewnętrzne są świetnym zabezpieczeniem budynku przed nadmiernym nagrzaniem. Ich montaż można przewidzieć już na etapie projektu lub wczesnej budowy budynku, gdyż odbywa się on podtynkowo - dzięki czemu cała konstrukcja jest niewidoczna i staje się niemal elementem fasady. Dostępne są również rolety zewnętrzne, które montuje się bezpośrednio na fasadzie budynku. Nie wyglądają może wówczas już tak futurystycznie, jak w pierwszym przypadku, ale dzięki możliwości wyboru koloru lameli można dopasować je do całego zamysłu kolorystycznego budynku.


Zalety rolet zewnętrznych.


Rolety zewnętrzne zapewniają dobrą izolację termiczną i akustyczną, dodatkowo zabezpieczając okna, drzwi i samą elewację przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Świetnie komponują się z designem budynku, dzięki szerokiej gamie kolorystycznej. Wykonane są z solidnych materiałów, które dodatkowo mogą stanowić barierę antywłamaniową.


Charakterystyka żaluzji fasadowych.


Żaluzje fasadowe to z pewnością synonim nowoczesności. Ich doskonała odporność na czynniki zewnętrzne jest sporym atutem. Stosowane najczęściej na dużych powierzchniach szklanych skutecznie chronią budynek przed zbytnim nagrzaniem, dodatkowo będące ozdobą okien, dzięki ruchomym lamelom czy panelom, z których są zbudowane. Owa ruchomość paneli/lameli jest kluczem w innowacyjności tego rodzaju przesłonięcia okien. Sterowanie żaluzjami fasadowymi (poprzez ustawianie odpowiedniego kąta nachylenia lameli) odbywa się ręcznie lub elektrycznie (duże możliwości daje tu technologia inteligentnego domu). Odpowiednie ustawienie lameli względem wpadających z zewnątrz promieni słonecznych pozwala regulować dopływ światła do budynku.


Zalety żaluzji fasadowych.


Żaluzje fasadowe pełnią funkcję przede wszystkim praktyczną - ograniczając dopływ światła do budynku, ale też i wizualną - stając się ozdobą elewacji budynku, nadając jemu minimalistycznego charakteru. Istotna jest też kwestia ruchomości lameli, co daje możliwość ich ustawienia według potrzeb użytkownika. W praktyce oznacza to, że żaluzja fasadowa może być przez cały czas opuszczona i dzięki odpowiedniemu ustawieniu lameli możliwe jest regulowanie dopływu światła do pomieszczenia.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników