Aplikacje do dodawania znaków wodnych

Coraz częściej doceniamy, rozpowszechniane lub posiadane przez nas zdjęcia jako ważną własność, zwłaszcza gdy mają dla nas wartość artystyczną, historyczną, a nawet sentymentalną. Lubimy się nimi pochwalić, bo przecież sztuka wymaga konfrontacji. Jak zatem można się uchronić przed tym, by ktoś nie naruszył twojej własności i tym samym twoich praw autorskich.

Oczywiście możemy je oznakować przy pomocy dostępnym nam programów graficznych, ale takie znakowanie bywa łatwe do usunięcia choćby przy pomocy tak zwanej "pieczątki" w Photoshopie. Kolejna uciążliwość się może pojawić, kiedy chcemy oznakować logo i podpisem większą ilość zdjęć.

Jak profesjonalnie znakować zdjęcia

Nie tylko w wypadku banknotów, ale również grafiki cyfrowej od dawna mamy już do czynienia ze znakiem wodnym, który możemy uzyskać dzięki odpowiednim aplikacjom lub programom. Tyle że takie programy charakteryzuje różny poziom profesjonalizmu i oferowanych zabezpieczeń przed próbą usunięcia znaku wodnego. Dlatego najlepiej jest skorzystać w tym celu ze sprawdzonego programu.

Z jakich programów warto korzystać

Część z nich działa wyłącznie na komputerach, część również na smartfonach. Warto jednak jest zaufać takim, które nie gromadzą nigdzie (np. w chmurze) twoich materiałów. I w tym względzie do bezpiecznych możemy zaliczyć Visual Watermark. Oprócz tego, że ten program umożliwia dodawanie znaków wodnych do tysięcy zdjęć, to zawiera 260 niestandardowych czcionek i bogatą bibliotekę logo wraz z ikonkami. Dodawanie znaku wodnego przy pomocy tego programu bezpośrednio z aparatu to kwestia sekund. Visual Watermark funkcjonuje na komputerze, nie na przeglądarce. Dlatego pliki są bezpieczne.

Masz też pole do popisu, jeśli idzie modyfikację loga lub zmianę podpisu. Możesz też stosować różne rozmieszczenia znaku wodnego na przykład pośrodku zdjęcia. W Visual Watermark jest możliwość tworzenia znaku wodnego trudnego do usunięcia na przykład przez algorytmy sztucznej inteligencji.

Wersję testową Visual Watermark możesz ściągnąć bezpłatnie na 30 dni.

Nie tylko bardziej mobilnym użytkownikom można polecić Watermarkly, aplikację internetową i komputerową również do znakowania większej ilości zdjęć. Aplikacja daje możliwość skalowania znaków wodnych i ich ręcznego przemieszczania. Mogą to być zarówno przeźroczyste znaki, wodne, jak i w mocniejszym odcieniu.

Nie wymaga instalowania dodatkowego programu instalacyjnego, ma przyjazny interfejs i działa w przeglądarce. W przypadku Watermarkly znakowanie (lub numerowanie) zdjęć odbywa się błyskawicznie.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników