Kołdra idealna na lato

Wraz z nadejściem lata należy zastanowić się nad zmianą pościeli. W końcu nie potrzebujemy już tyle ciepła, skoro na zewnątrz panują coraz wyższe temperatury. Warto wiedzieć, która kołdra zapewni nam optymalną temperaturę ciała podczas upalnych nocy, jednocześnie zmniejszając pocenie się. Największą rolę odgrywa w tym rodzaj wypełnienia oraz materiał, z jakiego zostały wykonane poszewki.

Kołdra na lato a wypełnienie

Rodzaj wsadu w kołdrze czy poduszkach ma duże znaczenie. W momencie, kiedy na dworze robi się cieplej, niektóre wypełnienia okażą się zbyt ciężkie, przez co nie będziemy dobrze się wysypiać. 

Na lato najbardziej uniwersalne są kołdry puchowe. Puch jest bardzo lekki i sprężysty, na dodatek posiada dobre właściwości termoizolujące. Dzięki temu sprawdzi się zarówno podczas chłodnych, jak i gorących dni. Kołdra puchowa doskonale odprowadza wilgoć, zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza. Oznacza to, że nawet w trakcie upałów będzie nam się wygodnie spało.

Równie funkcjonalne są kołdry z wypełnieniem z tworzywa sztucznego w postaci silikonowego poliestru. Dzięki niemu nasz pot będzie swobodnie odparowywał, jednocześnie unikamy ryzyka przegrzania. Kołdry syntetyczne z reguły nie ważą zbyt wiele i są bardzo miękkie.

Stosunkowo nowa na rynku jest pościel wypełniona włókniną bambusową. Pozwala ona skórze oddychać, co czyni z niej materiał idealny na wysokie temperatury. Dodatkowo wsad bambusowy jest bezpieczny nie tylko dla środowiska, ale też dla naszego zdrowia – mogą z niego korzystać również alergicy.

A może kołdra całoroczna?

Zamiast kupować dwa komplety pościeli, które będziemy zmieniać w zależności od aury za oknem, naszym rozwiązaniem może być kołdra 4 pory roku. Składa się ona z dwóch warstw: jedna jest cieńsza i lżejsza, druga grubsza. W zależności od panującej temperatury możemy spać pod dowolną z nich, a w razie mrozów połączyć obie części, zyskując tym samym bardzo ciepłą, zimową kołdrę. 

Kołdra na lato – jaka poszewka?

Jeśli już udało nam się zdecydować na model kołdry, warto się też zatroszczyć o poszewki wysokiej jakości. Nie od dziś wiadomo, że len świetnie nadaje się na upały – jest przewiewny, delikatny i miły w dotyku. Pościel wykonana z tego materiału będzie zatem nie tylko przyjemna, ale także komfortowa, dzięki czemu będziemy się wysypiać nawet w wysokich temperaturach.

Dobrym wyborem będzie również bawełna, która jest na tyle funkcjonalna, że posłuży nam przez cały rok. Łatwa w utrzymaniu, dostosowuje się do naszych potrzeb, przez co zachowamy właściwą temperaturę ciała. Alternatywnym rozwiązaniem będzie również jedwab lub satyna.

Kołdrę idealną możesz kupić na https://expertsnu.pl/.

Komentarze

Komentarze dodane przez użytkowników